דילוג לתוכן דילוג לתפריט תפריט נגישות

באופן מיוחד יעתיר הגר"ש גלאי שליט"א על ציון רשכבה"ג מרן ראש הישיבה זצוק"ל לקראת יום השלושים ויזכיר את כל שמות התורמים בפרטות שיזכו לברכה הנדירה לגדל ולחתן את כל ילדיהם בבריאות ושמחה

ברכה מפעימה מהגה"צ רבי שמעון גלאי שליט"א:

"מי שיתרום 260 ש"ח עבור 26 היתומים שנישאים בטבת, יזכה בס"ד מידה כנגד מידה לגדל ולחתן את כל ילדיו בבריאות ובשמחה"

ברכה מפעימה ונדירה, מעוררת הדים מרעישים בימים אלו, כאשר עם פתיחת מגבית 'קופת העיר' עבור 26 היתומים הנישאים בחודש טבת, אמר הגה"צ רבי שמעון גלאי שליט"א כי: "מי שיתרום 260 ש"ח עבור 26 היתומים שנישאים בטבת, יזכה בס"ד מידה כנגד מידה לגדל ולחתן את כל ילדיו בבריאות ובשמחה".

כגוף הצדקה של גדולי הדור המלווה את המקרים הנצרכים מכל רחבי הארץ, פתחה 'קופת העיר' כמידי חודש בחדשו במגבית עבור המקרים החמורים ביותר, שאין עצה ופתרון זולתי הפנייה למגבית ציבורית פומבית, ומבקשת הפעם בשמם של 26 יתומים מסכנים.

מתוך אחריות ודאגה ל-26 חתנים וכלות יתומים, השרויים במציאות כלכלית קשה, יוצאת מגבית החרום למענם ולסייע בעדם לזכות לבנות את ביתם בחודש הנוכחי. "קופת העיר" הקימה 26 קרנות נפרדים עבור החתנים היתומים שמוקפים בחבילות של צרות ואין מי שיסייע להם לעמוד תחת החופה, ורק המגבית מרוכזת עבורם על מנת לחסוך ולצמצם בעלויות.

הגה"צ רבי שמעון גלאי שליט"א, שרבים נושעו בזכות כח התפילה המופלא שלו, שחרד לגורלם של 26 היתומים אמר בפני "קופת העיר", את ההבטחה המסעירה שגוררת התאמצות ציבורית למען היתומים, ולו בכדי לזכות בהבטחה הנדירה והמיוחלת.

עוד בטרם יצאו הפרסומים הרשמיים על המגבית, גררה ההבטחה המיוחדת סערה רבתי בקרב היהדות החרדית בארץ ובעולם, כשמלבד הרגש הלב הטבעי המתעורר מול צרתם של 26 יתומים ויתומות אומללים, הרי מצורפת אליו הבטחה שכל בית מתפלל עבורו, כאשר רבים מבקשים לתרום באופן כפול, הן עבור אב המשפחה והן עבור האם.

באופן מיוחד יעתיר הגר"ש גלאי שליט"א על ציון רשכבה"ג מרן ראש הישיבה זצוק"ל לקראת יום השלושים ויזכיר את כל שמות התורמים בפרטות שיזכו לברכה הנדירה לגדל ולחתן את כל ילדיהם בבריאות ושמחה.

ב'קופת העיר' מדגישים את החשיבות הגדולה להתאמץ במגבית כללית זו אשר הסכומים הנתרמים אליה, מתחלקים בשווה בין כל היתומים והיתומות, ולהבחין בכך שכל יתום מקבל חלק אחד מתוך עשרים ושישה חלקים מתוך התרומה. מאידך, מצבם הקשה של כל אחד ואחד מהם קשה מאוד, וכל אחד מהם סבל רבות בימי חייו, כך שחובה לסייע בעדו להצליח להקים בית נאמן ע"י סיוע בסיסי לכל הפחות.

הציבור מתבקש להזדרז בהשתתפות במגבית הכרחית זו, באשר חתונות היתומים כבר החלו בימים אלו ממש, ובכך יצליחו לשמח אותם בעת עמדם לחופה, ולספק להם את צרכי החתונה המינימליים.