דילוג לתוכן דילוג לתפריט תפריט נגישות

271 תפילות בימי החנוכה בכותל המערבי

20,000 עניים מחכים שנאכיל אותם, ו-271 פעמים יתפללו עלינו ויזכירו בפרטות כל שם ושם עם בקשתו, בימי החנוכה המסוגלים, בכותל המערבי שער השמים, בזמן שמיוחד לפרנסה ולשידוכים. האם יש מרשם טוב מזה? ומה זה דורש? טלפון אחד עכשו, רק זה.

 קופת העיר יוצאת בתפילה מיוחדת. כמו אצל אשת עובדיה, גם בשנת תשע"ח, יעלו 271 תפילות. לא יהיו אלו סתם תפילות. מאתיים שבעים ואחת תפילות יעלו עליך, ברחבת הכותל המערבי בימי החנוכה!
בימי החנוכה כשהשמים פתוחים, יגיעו לשערי השמים, 271 שליחים.
 במשך ימי החנוכה יעתירו שלוחי הקופה ויזכירו כל שם ושם 271 פעמים ( ! ) בפרטות עם בקשתו האישית.

כמסורת הידועה של קופת העיר, יגיעו שליחים יראי שמים במיוחד, בני עליה, עובדי השם, יודעי תפילה ותחנונים. הם לא יתפללו מהבית אלא מרחבת הכותל, ששכינה לא זזה הימנו. הם יבואו כדי להתפלל עליך התורם, לבקש בשבילך נס. 
השבוע, בכל שמונת ימי החנוכה יצעקו עליך מהכותל אתיים שבעים ואחת פעמים "א-לי א-לי למה עזבתני". מאתיים שבעים אחת פעמים – "אל תשליכנו מלפניך", "אל תסתר את פניך  ממני". התפילות של דוד המלך יתנגנו ויתחננו עליך, יפצירו  ויתעקשו: "בניך כזיתים סביב לשולחנך", "הקשיבה לי וענני" "טוב תורת פיך" - מרבדים מרבדים של תפילה יהיו משוטחים עבורכם בכותל אל מול שער השמים. 
ימי החנוכה תשע"ח יכולים להיות כמידי שנה, ימים רגילים, והם יכולים להיות הימים הכי גבוהים בחייך, מחוללים שינוי שלא העזת אפילו לחלום עליו מרוב שהוא טוב ומתוק. 
כשהקב"ה ברא את העולם, הוא נתן לנו כלים לקרוע גזר דין. הוא נתן לנו חגים מיוחדים וזמנים שמוכנים לנס. אלפים, בכל הדורות, כבר נושעו בימי חנוכה.  הוא גילה לנו כח תפילה, הוא גילה לנו כח צדקה. הוא נתן לנו את ספר התחינות  של דוד מלך ישראל. והוא גילה לנו את רז 271  תפילות שקורעות שמיים.
 אולי הנס שלך הוא הנס הבא בתור?  ויום אחד, כשהחופה תעמוד, כשהילד יחזור לשורה, ילמד בחשק, כשהתינוק יבריא מעבר לגדר הטבע, שהאופי יהתפך, כשהפרנסה תשתפר, כשהרוח תנשוב לכיוון חדש, כשהילד יגיע, כשהקושי והתסכול יעלמו, כשהמצב הנפשי יתייצב, כשתהיה שמחה בבית ההורים -  אנחנו נדע כוחה של תפילה, וכמו אשת עובדיה, גם אנחנו – נראה בעינים נס. אולי הגיעה העת להאמין בכח של מאתיים שבעים ואחת ספרי תהילים שלמים? לא השתדכת עם הכאב והצער והדאגה. אולי הגיע הזמן להפרד?

בשבוע הקרוב  כל העצות הללו יתחברו יחד לפאזל ישועה גדול. 271 פעמים בשבוע אחד, ולא בסתם שבוע, אלא בימים של ניסים. בשבוע של חנוכה שמסוגל לשידוכים ולפרנסה, אולי הבקשה שלך שיושבת על מפתן הלב - תזכה להתממש סוף סוף? 
הצדקה שלך תלך ותאכיל רעבים, הצדקה שלך תבוא ותשמח בתים, תחיה משפחות, עשרים אלף עניים ינשמו לרווחה בזכותך, והתפילה שלך תעלה לרצון, ומי שעשה ניסים לאבותינו יקבל 271 בקשות עליך – ויבקע גם לך את הים. 
הקופה זקוקה לך, והשמים פתוחים בשבילך, והכל תלוי בנתינה אחת קטנה ועצומה.

 

20,000 עניים מחכים שנאכיל אותם, ו-271 פעמים יתפללו עלינו ויזכירו בפרטות כל שם ושם עם בקשתו, בימי החנוכה המסוגלים, בכותל המערבי שער השמים, בזמן שמיוחד לפרנסה ולשידוכים. האם יש מרשם טוב מזה? ומה זה דורש? טלפון אחד עכשו, רק זה. 
אם מרן רשכבה"ג רה"י הגראי״ל  שטיינמן שליט״א הוא זה שציטט מן המדרש - זה אומר משהו, לא? ״הווי מתפלל וחוזר ומתפלל  - ויש שעה שיתנו לך״. 
271  היה  המספר של אשת עובדיה, והוא היה גם המספר של כל אלו שנושעו בימי החנוכה, והוא יכול להיות גם המספר של כל היקרים לך  המצפים לישועה.