דילוג לתוכן דילוג לתפריט תפריט נגישות

כל השמות שיגיעו למוקד קופת העיר עד יום ב' כ"ד כסלו בשעה 14:00 יועברו כל יום מ-ח' ימי החנוכה לגדולי וצדיקי הדור שליט"א להעתיר אליהם בזמן המסוגל של הדלקת נר חנוכה

ביקרנו בבתיהם של כל גדולי וצדיקי הדור ברגעים המרטיטים של הדלקת נרות. הלכנו אל כל היושבים ראשונה במלכות. שמענו מנגינות שונות להדלקה, ראינו מנורות שונות, חוגים שונים, קהילות מגוונות, מנהגים יחודיים. 
אבל היה מנהג אחד ומיוחד שחזר על עצמו אצל כל גדולי הדור שליט"א בלי הבדל. ללא הבדלי חוגים ועדות, איש מהם לא דילג עליו. כל אחד הידר בו והקפיד לקיימו בדקדקנות: מיד לאחר הדלקת נרות בבתי גדולי הדור, הם נתנו צדקה לקופת העיר. בכל הבתים של גדולי הדור חזר הרגע הזה על עצמו. 

למסירת שמות לגדולי וצדיקי הדור שיתפללו עליך בזמן המסוגל הדלקת נרות חנוכה, לחץ כאן  

מה שכל גדולי הדור הבינו לנכון לעשות לאחר מצוות ההדלקה – בוודאי מתאים גם לנו. הדלקת נרות שלהם בכל מקרה עצומה ואפופה בכוונות עמוקות שאין לנו בהן השגה, ובכל זאת, ואולי בגלל זאת, – הם לא וויתרו את המפתח הפלאי הזה – צדקה לקופת העיר לאחר ההדלקה, כי הדלקת נרות בלי הצדקה הזו שונה בתכלית. 
בימים אלו עומד כל אחד מאיתנו ליד נרות חנוכה בחגיגיות, ואף אנחנו, נעשה ככל אשר הם הורו לנו. גם בבית שלנו יקויים המנהג הזה, הצדק יהלך לפנינו, והצדקה ל"קופת העיר" תהפוך להיות חלק מהאווירה של ימי החנוכה. 

בחנוכה נעמוד ליד הנרות בבית שלנו. מיד לאחר ההדלקה, צדקה ל"קופת העיר"!
אנחנו חפצים בכל הישועות. בריאות, נחת, קדושה עליונה, טהרת הלב והעינים, אהבת תורה ויראת שמים, פרנסה בשפע – וכל הברכות העצומות שהדלקת נרות מסוגלת להביא. וכשרוצים לקיים מצווה מהודרת, אנחנו פותחים שערי שפע וצדקה – גם הוא פותח שערי שפע וצדקה עלינו.

 

לצפייה בגלרית ענק מגדולי וצדיקי הדור מעתירים על תורמי הקופה בזמן המסוגל של הדלקת נרות חנוכה לחץ כאן