דילוג לתוכן דילוג לתפריט תפריט נגישות

מעמד "נכתבים לחיים" תשע''ח

כל גדולי וצדיקי הדור מתאספים יחדיו בבית רבנו מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א ביום ראשון א' דסליחות להביא לתורמי קופת העיר שנה טובה טובה ומתוקה

ערב יום הדין. השבוע המתוח והעמוס הזה, כשלכולנו בלב רוטט איזה פחד פנימי. השבוע... השבוע הכל נגזר... 
כמעט לראשונה בתולדות ההיסטוריה היהודית יקרה האירוע העצום הזה. ביום אחד, יום בריאת העולם, יתכנסו לפני ראש השנה  כל גדולי, צדיקי ומנהיגי הדור שליט"א יחדיו, כל היושבים ראשונה במלכות התורה והיראה והחסידות בארץ הקודש: מרן שה"ת הגר"ח קנייבסקי, מרן האדמו"ר מויז'ניץ, מרן הגר"ג אדלשטיין,  מרן הגר"י שיינר, מרן המשגיח הגה"צ הגר"ד יפה, כ"ק מרן האדמו"ר מביאלא,  כ"ק מרן האדמו"ר מטשערנוביל, מרן הגרב"מ אזרחי, מרן הגרמ"צ ברגמן, מרן הגרב"ד פוברסקי,  מרן הגר"ש בעדני, כ"ק מרן האדמו"ר מאלכסנדר, כ"ק מרן האדמו"ר ממודז'יץ, מרן הגרח"מ וואזנר, כ"ק מרן האדמו"ר מראחמיסטריווקא, מרן הגר"י הלל, מרן הגר"י זילברשטיין, כבו"ק מרן האדמו"ר מסאדיגורה, מרן הגרמ"י שלזינגר, מרן הגרמ"ה הירש, כ"ק מרן האדמו"ר מנדבורנה, מרן הגר"ד כהן, מרן הגר"צ דרבקין ומרן הגר"ש גלאי שליט"א.

בבית אחד - בבית הקדוש של רבנו מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א, בשביל מטרה  מרעישה ונשגבת – לקרוע ולבטל גזירות מתורמי קופת העיר. 
כל גדולי הדור יטרחו, ויתאספו לבית אחד, בשעה אחת, במיוחד, לתפילה אחת שלא היתה כמותה מעולם. 
מעמד של כל גדולי הדור, בעת בעונה אחת, ערב יום הדין, בביתו של רבנו מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א. 
המטרה לכינוס הנדיר בימים אלו היא אחת: רק כדי להתפלל על נותני הצדקה לקופת העיר. אין מטרה אחרת. זו תפילתם של רועי הדור על כל תורם של קופת העיר. 
אז נדברו יראי השם, גדולי העדה, מתאספים כדי לקיים מעמד, צדיק גוזר והשם מקיים. מתאספים, כי רוצים שבאמת, באמת, יבקעו כאן רקיעים עבור נותני הצדקה לקופת העיר. 
מחר נקבעים החיים שלך, והיום מגיעים כל גדולי הדור לבית רבנו מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א, כדי להתאגד בבקשה אחת: חיים טובים לתורמים לקופת העיר.

בבית הקדוש ברחוב רשב"ם, ביתו של רבנו מרן שר התורה שליט"א, תהיה אוירה של 'עומדים פני המלך'. שם יתאספו כל גדולי ומנהיגי הדור היושבים ראשונה במלכות שקי, למעמד הנדיר. 
אלפיים שנות תורה יעברו את מפתן הבית. מחר יום הדין - אבל הם כאן. באו יחדיו. רק כדי להתפלל על התורמים. 
כאן בעולם הזה לא רואים את כל זה, אבל כן זוכים לראות מחזה נשגב אחר – איך עשרים וארבעה  מנהיגי העדה שופכים ליבם כמים לפני אבא המלך הקרוב כל כך אל כל אחד מהם - עבורך. 
צדיק גוזר והשם מקיים. והם - רוצים שבאמת, באמת, יבקעו כאן רקיעים עבור נותני הצדקה לקופת העיר. המעמד האדיר הזה הוכתר בשם שמלמד על המהות שלו - "מעמד נכתבים לחיים". אלו מילים מרטיטות ומבהילות. מי לא רוצה להיות חלק מהמעמד הזה? 
דורנו הוא דור מבורך בצדקה. כיום, כל ארגון מבקש את ברכתם של גדולי הדור. גדולי הדור מעודדים את כולם במילותיהם הטובות, מברכים את התורמים, אבל ערב יום הדין הוא רגע האמת. ביציאה הזו מביתם, הם מעידים על כוונתם הפנימית ועל דעתם, מה מצדיק את הטרחה הגדולה. איזה ארגון הוא הארגון החשוב ביותר של עם ישראל. על איזו זכות נכון להשעין את החיים. כשאנחנו נמצאים במצב של ספרי חיים וספרי מתים, אי אפשר שלא להכריז מה הדבר האמיתי ומה הדרך להנצל, וגדולי הדור מראים באצבעם על קופת העיר. 
גדולי הדור אומרים לך- זו הצדקה הראויה ערב יום הדין. קח שותפות עם מליוני נתינות ואלפי עניים שהקופה מאכילה. זו הצדקה שראוי להשען עליה. 
רגע קודם - בידך להצטרף. זה לא הזמן לציניות. עובדה שבמבט של גדולי הדור זה מספיק חשוב. זה הזמן להיות יהודי, ולעשות מעשים של יהודי. תאחז בחבל האחרון, תאחז בדרך היהודית הקדומה – צדקה ותפילה. גדולי הדור לא מקלים ראש, הם לא מזלזלים למרות שזמנם יקר, באים בשבילך, ואתה – מה אתה עושה בשביל עצמך???
עדיף להביא תפילה וצדקה אחת קודם, כדי לא לבכות אחר כך. השמים פתוחים וקוראים לך. היום יעריב ויפנה, שעת הרצון תיגמר, היה שם כדי להנצל.