דילוג לתוכן דילוג לתפריט תפריט נגישות

מר"ח אלול ועד מוצאי יום הכיפורים יעמדו שלוחי קופת העיר בכותל המערבי במשמרות ללא הפסקה, בידיים שלך להעביר את רוע הגזרה, בתרומת צדקה אחת ובאלף תפילות, ובאור בעינים של עשרים אלף עניי קופת העיר.

באותה שעה שנכנס ראש חודש אלול, ביום שני פר' שופטים, ליל ל' באב תשע"ז, בשעת השקיעה - 19:19 - ברגע זה בדיוק  יבואו השליחים שלך ויעמדו בכותל. 
מאותו רגע, יפתח מסע אדיר של תפילה, שאתה המרכז שלו. יום וליל לא ישבותו. שליחים יגיעו, משמרות יתחלפו כל שעתיים, תהילים יעלו בלי הפסק, כך  עד התקיעה האחרונה עם סיום יום הכיפורים.
בראש חודש אלול יפתח מסע תפילה אדיר, שלא יפסק לרגע אחד, וימשיך ברצף מוחלט, כל ימי אלול, עבור דרך ימי ראש השנה, עד אחרי עשרת ימי תשובה, ועד אחרי הצעקה האדירה של "ה' הוא האלוקים" בסיומו של יום הכפרה. 

משמרות ללא הפסקה 

קופת העיר בנתה מערך אדיר ויוצא דופן: כל שעתיים, ביום ובליל, יתחלפו משמרות התהילים, בערך כל שעתיים במשך כל הימים הללו יסיימו שליחים לזכותך ספר תהילים שלם, ומיד ברגע הסיום – יתחילו שליחים אחרים ספר חדש לזכותך. כל שעתיים מגיעים שליחים אחרים לכותל, כולם אנשים יראי שמים, אברכי משי, שמגיעים לכאן בדיוק מוחלט ומתייצבים איש על משמרתו, גיבורים כארי כדי לקרוע שערי שמים בשבילך.
בשתים עשרה בלילה יתחיל ספר תהילים לזכותך, בשתים בלילה עוד פעם, בארבע לפנות בוקר שוב. בשש, כשמאירות קרני שמש - עוד פעם, בשמונה שתקום לעבודה שוב מתחיל ספר חדש. בעשר שוב, וכך הלאה סביב היממה. 
לא יום אחד ולא יומיים. מערכת מורכבת ומנוהלת בקפידה כמו מבצע צבאי שרק קופת העיר יודעת לנהל. ברצף ארוך יתחננו אותם בשבילך. יבכו ויבקשו: “כי אבי ואימי יעזבוני וד' יאספני״ 
“אשרי אדם מתפלל תמיד״ אמרו חז״ל. ולוואי יכול האדם לעמוד ולהתפלל כל היום. כך הם אמרו, והנה קופת העיר עושה עבורך את הבלתי אפשרי, וכל מה שנדרש ממך זה פשוט לתת צדקה פעם אחת. כל הפחדים שלנו כהורים וכאנשים נעלמים, כי אנחנו בטוחים בכוחם של תהילים ובסגוליותם המופלאה.

 1000 שעות רצופות  

מראש חודש אלול, ועד תפילת נעילה יצטברו כ-1000 שעות של תפילה בכותל עליך! אלף שעות ברצף, בלי הפסק אפילו של רבע שעה אחת בתוך האלף הזה. שליחים שמחליפים אלו את אלו, המשמרת היוצאת והמשמרת הנכנסת מתחלפת, ופעם ביום, חוץ מהתהילים ברצף, יזכירו אם השם שלך בפירוט, בדקדוק, מילה אחרי מילה, ויציינו את הבקשה המצורפת, ושוב ימשיכו עוד עשרים וארבע שעות רצופות של תפילה. 
בידיים שלך להעביר את רוע הגזרה, בתרומת צדקה אחת ובאלף תפילות, ובאור בעינים של עשרים אלף עניי קופת העיר. 
אתה מבין מהו אלול, מהו ראש השנה, מה שווים החיים, מה זה חיים טובים, מה זה משפחה מאושרת, מה זו תפילה ומה זו צדקה.  הכל בידיים שלך.