דילוג לתוכן דילוג לתפריט תפריט נגישות

מרן רבנו שה"ת הגר"ח קנייבסקי שליט"א: "כל מי שתורם למגבית עבור 27 יתומים שמתחתנים בסיון מידה כנגד מידה יזכה שכל ילדיו ילכו בדרך אבות ולא ירעו בשדות זרים"

ושוב עונת חתונות בפתח. בקופת העיר המושג 'עונת חתונות'מעורר תכונה שונה לגמרי מכל מה שאנשים רגילים. לא בגדים חגיגיים, נעליים מבריקות ומתנות עטופות, לא זרי כלה וסעודות שבע ברכות, אפילו לא הזמנות, הינומה ורשימות המברכים בחופה ובברכת המזון – אלא דאגה חונקת, עצב תהומי ותחושה הולכת וגוברת של סכנה.

סכנה. סכנה פשוטה כמשמעה. סכנה לשלומם ולבריאותם של החתנים והכלות שידעו לא מעט סבל וקושי בחייהם הצעירים, וכעת נדרשים לנסיון קשה כל כך, בו הם עתידים להגיע לחופתם ללא סיוע, ללא תמיכה, לפעמים ללא הורים או ללא אחד ההורים – ובחוסר כל. סכנה לשלומן של אמהות שנקרעות כבר שנים ארוכות, אבל הרגע הזה, בו הן
נדרשות להגיש כלה לחופה ללא אמצעים בסיסיים – עלול להכריע אותן לגמרי.
נכון. נכון אלף פעם: כסף הוא רק כסף. הוא רק כסף. בעולם שבו בריאות, חיים, אורך ימים – מוטלים בספק, ולפעמים נקטעים בבת אחת בלי הכנה – כסף הוא אחרי הכל רק כסף. אמת.
אבל הוא לא רק כסף... כשזוג צעיר עומד להינשא ואין מאחוריהם שום דבר ואף אחד, הכסף הוא הסיכוי היחיד להגיע לחופה באולם כלשהו, ושיהיה שם גם תזמורת ואוכל וצלם, וחרפתם לא תיגלה לעין כל. כשאלמנה מתכוננת להשיא עוד ילד, לבדה ובקשיים עצומים, כסף הוא האפשרות היחידה להלביש את הילדים שבבית ואת הכלה בצורה סבירה, ולהרגיש שהחיים בכל זאת ממשיכים, ולא נעצרו ליד המצבה של האב.

כסף הוא לא רק כסף.
במקרה הזה, כסף הוא מכשול בדרך אל השמחה, בדרך אהשפיות, ולפעמים בדרך אל החתונה, כי לא מעט חתונות נעצרות ותאריכיהן נדחים שוב ושוב, כי אין כסף.
אז הכלל הזה, ש"כסף הוא רק כסף" – נכון לגבינו הרבה יותר מאשר עבורם. בשבילנו, שזכינו ב"ה למשפחות סטנדרטיות, שלמות, טבעיות ושמחות, כסף הוא רק כסף. בדיוק לכן אנחנו נקראים לעשות את הבלתי אפשרי, ולתת למי שבעבורו כסף הוא הרבה הרבה יותר מזה.
ובזמן הזה, של פתיחת עונת החתונות, בקופת העיר מרגישים וחווים את הסכנה, את הפחד, את הצער, ובעיקר את התכיפות והדחיפות להשיג משאבים כלכליים שיאפשרו להגיש לחופה את עשרים החתנים והכלות שאמורים להינשא בחדש סיון.

איך אפשר שוב לבקש מהציבור? איך אפשר שוב לגייס את הסכומים הכבירים האלה?
לא יותר מדי... רק המינימום לכל אחד מהם... אבל זה עולה לסכום ענק - - -

ובקופת העיר קמו ועלו אל מרן רבינו שר התורה שליט"א. כמנהגם כל שבוע, כמנהגם כל יום, "כאשר ישא האומן את היונק". דלתו של גדול הדור פתוחה לפניהם תמיד. והם מספרים לו על 27 היתומים האומללים האלו שאין להם פרוטה לפורטה, ומצפים למוצא פיו.

 

ומרן שליט"א מגיב ואומר: "תגידו לתורמים..." הוא אומר. "תגידו לתורמים שמי שידאג לילדים האלה - יזכה שכל ילדיו ילכו בדרך האבות ולא ירעו בשדות זרים! - מי שידאג להשיא את היתומים האלה - לא יצטרך לדאוג למצבם הרוחני של הילדים שלו, תגידו להם!!!" !!!!! - - - - !!!!! - - - - !!!!! - - - - !!!! - - - - !!!
האמירה הזאת, כל כך עוצמתית, מהירה, חדה ומרגשת – נזרקה לחלל בבת אחת, ובהלה פנימית חוללה סערה באין רואה.

 

מרן שליט"א היה להבה כולו, והלבבות נמסו אתם מבינים מה זה אומר?
מי שידאג ליתומים האלה, לחתונות האלה – ולדאוג פירושו לתרום את הסכום שרבני הקופה החליטו שהוא הצורך המינימלי של כל יתום ויתום – מי שידאג להם, יהיה פטור מהדאגה הכי חונקת, הכי מייראת, הכי מבהילה – לצאצאיו.
כי יש לו ברכה מגדול הדור שליט"א שצאצאיו לא יסורו מדרך האבות כלל - - -
בחודש הזה, חודש שבו כולנו עסוקים בתפילות על הילדים, בתפילות רוחניות, בבקשות ובתחנונים על נפש הצאן, בחודש הזה, דקה לפני המעמד העולמי לתפילה להצלה מפגעי הטכנולוגיה – בדיוק ברגע הזה מרן רבנו שר התורה שליט"א נותן את ההבטחה הזאת!!! ובזה נפל דבר.

מהיום, כל התורמים לקרן היתומים של חודש סיון 405 ש"ח, שהוא הסכום המינימלי שקבעו רבני קופת העיר עבור מגבית זו. מוסיפים גם את שמם לתרומה. התרומות יאספו, ומרן רבנו שה"ת שליט"א יעתיר עליהם, כדי שהילדים שלהם, של כך התורמים, לא יסורו מדרך האבות כלל, ולא ירעו בשדות זרים.
איזו מתנה עצומה נתן מרן שליט"א לתורמי קופת העיר!!!

איזו מתנה מופלאה, שאי אפשר לרכוש אותה בשום דרך אחרת!!!
התורמים 405 ש"ח עבור יתומי סיון, יזכו לברכה העצומה הזו, שילדיהם לא יסורו מדרך האבות כלל. רק הם יזכו לתפילה הזאת, שמרן רבנו שר התורה בעצמו יתפלל עבורם...
והלב גאה ורחב.
זכו תורמי קופת העיר, וזכו היתומים, שבעבורם התגלגלה הזכות הכבירה הזאת. ועד יזכו אלפי אלפי ילדים וילדות לברכה אדירה של שמירה רוחנית, שלא יסורו מדרך האבות כלל - - - -
מישהו מבין את העוצמה הזאת?! מישהו יכול לאמוד את הערך הזה?!!

מישהו יכול להכיל את כל זה – בתוכו, בלי להרגיש שליבו מתפקע?!

אז הנה, עכשו. תרמו עבור יתומי סיון, וקבלו את ההבטחה הזאת, תרמו וקבלו את התפילה הזאת, תרמו – וזכו בזכות משולשת, שלעולם לא תינתק, שאין גבול לכוחה.

התרומה, הברכה והתפילה.

שלא נסור מדרך האבות כלל!!!!

הפעם הזו אסור לכם להחמיץ !!!