דילוג לתוכן דילוג לתפריט תפריט נגישות

31 יתומים הנישאים בחודש טבת ואין להם מאומה

מרן הגה"צ רבי שמעון גלאי שליט"א: "כל התורמים 310 ש"ח עבור 31 היתומים שנישאים בטבת, יזכו מידה כנגד מידה לגדל ולחתן את כל ילדיהם בנחת בשמחה ובבריאות"

ברכה מפעימה ונדירה, מעוררת הדים מרעישים בימים אלו, כאשר עם פתיחת מגבית 'קופת העיר' עבור 31 היתומים הנישאים בחודש טבת, אמר הגה"צ רבי שמעון גלאי שליט"א בזה הלשון: "לאחר שנוכחתי בצער היתומים וגודל הסיוע להם, הנני מברך מעומק לב, את כל התורמים 310 ש"ח לקרן עבור 31 היתומים הנישאים בטבת, מידה כנגד מידה, כמו ששימחו את ילדיו של הקב"ה, כך יזכו לגדל ולחתן את כל ילדיהם בנחת, בשמחה ובבריאות".

כגוף הצדקה של גדולי הדור המלווה את המקרים הנצרכים מכל רחבי הארץ, פתחה 'קופת העיר' כמידי חודש בחדשו במגבית עבור המקרים החמורים ביותר, שאין עצה ופתרון זולתי הפנייה למגבית ציבורית פומבית, ומבקשת הפעם בשמם של 31 יתומים מסכנים.

מתוך אחריות ודאגה ל-31 חתנים וכלות יתומים, השרויים במציאות כלכלית קשה, יוצאת מגבית החרום למענם ולסייע בעדם לזכות לבנות את ביתם בחודש הנוכחי. "קופת העיר" הקימה 31 קרנות נפרדים עבור החתנים היתומים שמוקפים בחבילות של צרות ואין מי שיסייע להם לעמוד תחת החופה, ורק המגבית מרוכזת עבורם על מנת לחסוך ולצמצם בעלויות.

הגה"צ רבי שמעון גלאי שליט"א, שרבים נושעו בזכות כח התפילה המופלא שלו, שחרד לגורלם של 31 היתומים אמר בפני "קופת העיר", את ההבטחה המסעירה שגוררת התאמצות ציבורית למען היתומים, ולו בכדי לזכות בהבטחה הנדירה והמיוחלת.

באופן מיוחד יעתיר הגר"ש גלאי שליט"א במעמד תפילה מיוחד בציון הרשב"י במירון ויזכיר את כל שמות התורמים סך 310 ₪ בפרטות שיזכו לברכה הנדירה לגדל ולחתן את כל ילדיהם בבריאות ושמחה.