דילוג לתוכן דילוג לתפריט תפריט נגישות

לכל אחד יש ימים כאלו, שבהם הוא צריך סיעתא דשמיא מיוחדת. ימים כאלו, אם היתה לו אפשרות היה הופך בעצמו את העולם, וצועק מקברי אבות. מהיום זה אפשרי, בכל שעה שתחפוץ, בכל יום שתצטרך, הרם טלפון לקופת העיר, תרום 500 ש"ח, העבר את השם ואת הבקשה האישית, והשליחים יצאו דחופים עבורך ויסעו ללא שהיות, בו ביום, לשבעת המקומות הקדושים והמסוגלים ביותר בארץ ישראל.

ברגע האמת 

אנשי בשורה אנחנו היום עבורך! קופת העיר מבשרת לך טוב. 
בכל שעה שתחפוץ, בכל יום שתצטרך, הרם טלפון, העבר את השם ואת הבקשה האישית, והשליחים יצאו דחופים עבורך ויסעו ללא שהיות, בו ביום, לשבעת המקומות הקדושים והמסוגלים ביותר בארץ ישראל, ובכל מקום ומקום יעתירו עבורך ויזכירו בפרטות את השם שלך והבקשה האישית. גם למרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א הם יכנסו בשבילך, ותזכה בברכתו של הצדיק.  
אנחנו נהיה שם  עבורך ביום שתבחר. בדיוק כשתרצה, כשתרגיש את הצורך. טלפון אחד לקופת העיר – ושליחים רבים יוצאים לדרך. בכל הארץ הם יתפזרו ובפיהם הבקשה הספיציפית שלך. גם מרן שליט"א יקבל את השמות ויברך כל אדם שיתקשר לקופה ויתרום.
 

השידוך 

מנדי עומד לסגור שידוך, ואבא שלו לא נושם. בן  שלושים ואחת שנים הוא הבחור, עשר שנות שידוכים קשות עברו עליהם. כולם הלכו הלאה ורק מנדי נשאר בתחנה. אבא של מנדי סוער. שיהא זה השידוך הנכון, שלא יצוצו עכשו קוצים. האם אין איזה מום נסתר בשידוך? 
פיק ברכיים של לפני הסוף תוקף אותו. השדכן מתקשר שוב ושוב, ומנהל דו שיח מסורבל בעניני כספים. בגיל כזה אי אפשר להפיל שדוך על כסף. "אני הולך לקבל ברכה  ממרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א" מחליט אבא של מנדי, "ואחר כך אני נוסע לכותל, רק כך אהיה רגוע". לו רק היה יכול – גם את עמוקה היה פוקד, אבל עמוקה רחוקה מידי.
שיחות פלאפון קריטיות תופסות אותו כל רגע בחדר ההמתנה של מרן רבנו הגר"ח קנייבסקי שליט"א. כן מתחייב.  לא מתחייב. חתונה. דירה. רהיטים. מי נותן מה. מי ישלם את המשכנתא. הצד השני  אומר ש..., הכלה..., החתן..., השדכן מתקשר. אשתו מתקשרת. 
התור ארוך ואיטי ואבא של מנדי יושב על קוצים, ומתחיל לחשוב שהרעיון שלו לבוא לכאן היום לא היה לענין. הפגישה עם המחותן מתעכבת. שעה ועוד שעה חולפת. השדכן מתקשר לחוץ, כשמדובר בשידוך כל כך רגיש – כל עיכוב הוא סיכון. האם עכשו יקום ויעזוב? הזמן דוחק לו. אבל הוא מוכרח את הברכה של מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א, לא חותמים צעד כזה גורלי בלי ברכה של גדול. הרצפה בוערת, אבל הברכה גם. השמש נוטה לערוב, ונראה כי השידוך יאלץ להתעכב. 
המחותן בעצמו כבר מרים אליו פלאפון. הוא מנסה להתנצל: "הייתי חייב שהשמות של הילדים שלנו יהיו אצל מרן רבי חיים קנייבסקי היום. אני מחכה כאן כבר שעתיים". 
"מה באמת? " נדהם  המחותן. "אבל השמות של הילדים שלנו כבר היו היום  לפניו".
לשונו נעתקת. "איך זה יכול להיות? מי הכניס אותם?" 
"פשוט מאד! התקשרנו בבוקר לקופת העיר, תרמנו צדקה לזכות השידוך, וקופת העיר בעצמה שלחה שליח מיוחד במהלך הבוקר לביתו של מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א, והכניסה את השמות של הילדים, לברכה ולתפילה.
טוב,  אם כך אעזוב את התור, ואסע ישר לכותל. אני מרגיש שאי אפשר לגמור שידוך בלי זה". 
"גם בכותל התפללו כבר" – אומר המחותן בנחת. "הקופה שלחה שליח גם לכותל בשבילנו".
"בכותל? היום?"
"ממש היום. ואם אתם מתעניינים אז התפללו עליהם היום גם בעמוקה, היום גם במירון, היום גם במערת המכפלה בחברון, היום גם אצל מאמע רחל בבית לחם, גם אצל האור החיים הקדוש היום, וגם אצל השל"ה"... 
בערב נשברה צלחת ועשרות מזל טובים פרצו מפיות רבים, והיתה עטופה הצלחת הנשברת  בתפילות שעלו מכל המקומות הקדושים בו ביום, תפילות שיועילו עוד שנים ארוכות קדימה, כי כל צעד שמתחילים אותו בהשענות על סיעתא דשמיא ותפילה – סופו להצליח  ולהתברך. צלחת נשברה, דמעות התרגשות ירדו, וברכתו של מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א חפפה מעל. 
 

בכל שערי השמים

אינה דומה תפילה בודדת מהבית, לתפילה שעולה ביום אחד משבעה שערי שמים. השכינה הקדושה רוכנת ואוספת מן הציונים הקדושים את התפילות. מן המקום שהובטח בו "כי יש שכר לפעולתך", מקברי אבות בחברון, שכתוב בספרים כי דרכם  יורדות כל הישועות. מר' שמעון, שכדאי הוא לסמוך עליו בשעת הדחק, מציון האור החיים המסוגל לניסים,  ומשאר המקומות. 
בכל יום שתבחרו, בכל יום שבו תצטרכו בחייכם סיעתא דשמיא מיוחדת. ביום שלכם – תרימו טלפון - והשליחם יצאו לכותל, לחברון, למירון, לטבריה, לקבר רחל, לעמוקה ולהר הזיתים. 
גדולי ישראל סברו ששלוחו של אדם -  כמותו. כ"ק מרן קדוש ד' האדמו"ר מבעלזא זצוק"ל היה גר בתל אביב, והיה לו אדם מיוחד בירושלים שהיה השליח שלו לתפילה בכותל.  ברור כי הצדיק התפלל גם מביתו - ובכל זאת הוא רצה שהבקשה תישמע גם בכותל. גם שר התורה קה"ק רבינוהמהרי"ל דיסקין, נעזר בשליחים, וכן מסופר על צדיקי אמת נוספים. אם אפילו הם נעזרו בשליחים – אנחנו לא כל שכן.   

ביום הקריטי

כמה פעמים בחיים עמדת מול רגע גורלי, כשפתאום פרץ טלפון לתוך השגרה ומודיעים לך שבנך קרע את הלחי והוא מוטס לחדר ניתוח, כשפתאום מתברר לך שהיום אתה זוכה להיות אבא, כשבני ביתך עוברים טיפול רפואי מסובך, והלב שלך הומה ומפציר "שיצליח, שיצליח". כשמשום מקום נופלת עליך הצעת עבודה. אומרים לך: תארוז את עצמך, את ילדיך ואת משפחתך, סע לקצה הארץ, ושם תהפוך לראש כולל. כשפתאום מתברר לך שכל הכסף שתכננת לשלם על דירה נעלם מתחת למזרון, או  שכאתה רואה שהבחור צריך חיזוק ברוחניות. הילד יוצא לטיול ואתה רוצה לעטוף אותו בשמירה מיוחדת. האישה עומדת היום לפני ראיון עבודה. אנחנו  במתח. משהו גדול הולך לקרות ואנחנו צריכים  סיעתא דשמיא מיוחדת ---
כשגורלות נקבעים   - תדאג לעצמך להגנה.
כל כך הרבה רגעים פוגשים אותנו ואנחנו חסרי אונים. היינו רוצים עכשו להתרפק בתפילה. היינו רוצים לקפוץ למירון כאן ועכשו. היינו רוצים לטמון את פנינו בתוך הפרוכת של אמא רחל.  –אבל  במרבית המקרים זה לא שייך. מסביב עולם כמנהגו נוהג, אבל בשבילך  היום הזה, דווקא הוא – גורלי.  התפילה  היום יכולה לשנות את כל החיים שלך. אנא ד', הושיעה נא, אמנם לא חג היום, ולא חודש, אבל זהו עבורי יום מכריע, יום גדול. לישועתך קיוויתי השם, לעזרתך ורחמיך יחלתי. 
והתפילה תעלה באותו יום, עם הזכרת השם והבקשה באופן פרטי ובמתינות, מכל המקומות הקדושים. ביום הפרטי שלי.  ביום האישי שלי. ביום שאותו אני בוחר שיתפללו עלי.
למרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א חביבות מיוחדת אל קופתו. הוא יודע בדיוק מתי מגיע שליח הקופה והדלת פתוחה תמיד עבור קופת העיר. לכן, בכל יום  שתחפצו יכנסו שליחי הקופה, בנוסף לשבעת המקומות הקדושים הנזכרים לעיל, גם אל מעונו של מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א, ויבקשו בשבילכם ברכה. 
לכל אחד יש ימים כאלו, שבהם הוא צריך סיעתא דשמיא מיוחדת. ימים כאלו, אם היתה לו אפשרות היה  הופך בעצמו את העולם, וצועק מקברי אבות. מהיום זה אפשרי, מהיום השמים קרובים אליכם עד מאד, והארץ מתכווצת למספר טלפון אחד. מהיום, חוטי זהב של תפילה עולים  עליכם בכל הארץ – ברגע שתחפצו. טלפון אחד - רק זה.  
בכל שעה שתחפוץ, בכל יום שתצטרך, הרם טלפון לקופת העיר, תרום 500 ש"ח, העבר את השם ואת הבקשה האישית, והשליחים יצאו דחופים עבורך ויסעו ללא שהיות, בו ביום, לשבעת המקומות הקדושים והמסוגלים ביותר בארץ ישראל. 
לכותל המערבי, לקבר רחל, למערת המכפלה בחברון, למירון - לרשב"י, לעמוקה, לציון השל"ה בטבריה ולציון האוה"ח הק' בהר הזיתים, גם למרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א הם יכנסו בשבילך, ותזכה בברכתו של הצדיק.  
אנחנו נהיה שם  עבורך ביום שתבחר. בדיוק כשתרצה, כשתרגיש את הצורך. טלפון אחד לקופת העיר – ושליחים רבים יוצאים לדרך. בכל הארץ הם יתפזרו ובפיהם הבקשה הספיציפית שלך.  בפרטות הם יזכירו את השם והבקשה, ויעתירו לטובה ולברכה. גם מרן שליט"א יקבל את השמות ויברך כל אדם שיתקשר לקופה ויתרום. 
פרוייקט שליחי התפילה של הקופה הוא כולו קודש, כולו לשם שמים. כולו מקשה אחת טהורה של צדקה שאתם נותנים, ותפילה שמתפללים עליכם. חזקה על התפילה כזו שתתקבל במרום. אולי היום הוא היום שלכם-  אל תהססו לפנות. אתם מחיים את עצמכם, אבל מחיים גם את העניים בדרך. עשרים אלף עניים שהחיים שלהם תלויים בקופת העיר מושיטים לכם ידיים.