דילוג לתוכן דילוג לתפריט תפריט נגישות

כל השנה בקבר רחל יום יום ברציפות

שליח קופת העיר יגיע יום יום ברציפות במשך שנה שלמה החל מי״א בחשוון תשע״ט ועד י״א בחשוון תש״פ לקבר רחל ויעתיר על תורמי הקופה שם אחר שם ברציפות

כמה פעמים באמצע השנה היינו רוצים לצעוק במקום שממנו התפילה נשמעת, לבקש. שנה היא המון זמן, במשך שנה תמיד תמיד אנחנו זקוקים לישועות. ישועות קטנות. ישועות גדולות. עזרה מיוחדת. כמה מאורעות יש בשנה, כמה נסיונות, כמה דמעות, כמה זמני סכנה, כמה רגעים מרגשים ושמחות שרוצים להתפלל בהם, כמה ציפיות ותקוות, כמה רגעי דין. 
קופת העיר תהיה שם. בשבילך. שליחי קופת העיר יבואו אל המקום הקדוש הזה, שהתפילות מתקבלות בו, ויתפללו על כל אלו שלא יכולים לבוא בעצמם. במשך שנה, יתפללו כל יום ויום בנפרד, על כל שם בנפרד, ועל כל בקשה בנפרד. יביאו אל אמא רחל את האנחות והתקוות. ואמא רחל שומעת ויודעת, ובאה עד כסא הכבוד, ומספרת על צדקה ותפילה. 

לא רק בי"א בחשוון יהיו שם השליחים. הם יבואו גם למחרת, וגם אחרי שבוע, ואחרי חודש, כך - שנה שלמה. כשיבוא החורף, ורוחות תנשבנה, והציון יהיה שומם ודליל, גם אז עוד יגיעו השליחים יום אחרי יום, ויזכירו במקום הכי מסוגל בעולם – את השם שלך, את התחינה שלך. ואז, כמו היית בן יחיד, תלך אמא רחל ליד כסא הכבוד ותבכה עליך. תבכה על בן שלה, תורם צדקה, תבכה שהקב"ה ימלא את כל משאלותיך לטובה. וכמו תמיד השם יענה לה : יש שכר, פעלת, שינית, בנך יוושע. 
יבואו החגים – גם אז יהיו שם השליחים של הקופה. במקום שבו שורה השכינה – יהיו השליחים אף בימים הטובים: ביום טוב של פסח, בחנוכה, בעשרת ימי תשובה, בראש השנה בעצמו בזמן שרושמים את עתידך – בכל העיתות המיוחדות והמסוגלות בלוח השנה, בלי להחסיר אף הזדמנות. 
תהיה להם סיבה אחת להיות בציון – רק התפילה שלך. לא לעצמם ולמשפחתם הם באים, רק כשליחי ציבור, שנושאים בזהירות צרור תפילות מקודש. הם יתפללו עליך שוב ושוב, שוב ושוב. ידפקו בעקשנות ובתחינה על שערי שמים. ואתה? – האם תזכה שיתפללו עליך? 
שליחי קופת העיר יוצאים לדרך ארוכה ארוכה, לדרך של 385 יום, מיום י"א בחשוון תשע"ט, עד ליום י"א בחשוון תש"פ. יום יום, הם יבואו אל הציון, ובתרמיל שלהם – תפילותיהם של ישראל. 
כל רעיון שעולה בקופה, מחכה עם סימן שאלה עד שהוא מקבל את ברכת גדולי הדור. רק אז הוא יוצא לדרך. הפעם - התפילה של הקופה בקבר רחל לא רק קיבלה את ברכת הגדולים, אלא זכתה בתגובות מתפעלות באופן יוצא דופן. 
וכך אמר מרן הגאון רבי יעקב אדלשטיין זצ"ל: "זוהי החשובה שבתפילות שערכה קופת העיר". 
תפילת השליחים בציון היא מעמד נורא הוד. כל ההתנהלות מתוכננת ומדוקדקת לפי הוראותיו המדוייקות של מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל. השליחים יגידו את ספרי התהילים באופן שהוא קבע להם, סדרי פרקים, הפרקים יאמרו ברצף אחד, ללא הפסק, ובתענית דיבור, אחר כך הם יזכירו בפרטות ובמתינות, בפה מלא, את שמך, ואת הבקשה האישית שלך, ושוב יוסיפו להתפלל. 
כך - יום יום, עוד חודשיים ושלוש. עוד עונה ושתי עונות – שנה תמימה עליך. בלי להחסיר אפילו יום אחד בעז"ה.