דילוג לתוכן דילוג לתפריט תפריט נגישות

תפילות ע"י גדולי הדור שנה שלמה כל יום שישי בקבר רחל

לראשונה בכל יום שישי! תפילות בקבר רחל ע"י גדולי הדור בעצמם במשך שנה שלמה עד יו"כ תש"פ

י"א חשון מעלה בכולנו גל של התרגשות פנימית. לפעמים אפילו תחושה של בכי, של געגוע שאין לו הסבר. אמא רחל... עמוק עמוק בתוך הלב, כמה כל יהודי לליבה הרחב והחם של אמא רחל. כל הצרות מתנקזות אליה. כל הכאבים, כל החששות, כל הפחדים. אמא רחל מעולם לא הכזיבה. מעולם לא שלחה מעל פניה יהודי כאוב, בלי לתת לו נוחם ותקווה. קבל רחל הוא לא 'קברי צדיקים', קבר רחל הוא מעיין של אהבה וצרי-ללב, ואין יהודי שאינו טובל בו מדי פעם, כדי להצליח להחזיק מעמד עד הפעם הבאה. 
והפעם, לנוכח התקופה הקשה והצרות הלא טבעיות שהתרגשו ובאו עלינו, בקופת העיר החליטו לשנות את המבנה הקבוע, בו מתפללים עלינו ארבעים ימים רצופים בקבר רחל, למבנה אחר, מרגש ומרטיט ומעורר: כל שבוע כל שבוע, ביום שישי שהוא יום מסוגל, ערב שבת, יעלה אחד מגדולי הדור אל קברה של אמא רחל להתפלל בעדנו שהשבוע הבא עלינו לטובה יהיה שבוע טוב באמת, שמור, עטוף במידת הרחמים, ומלא בשורות טובות וישועות. 
כל שבוע כל שבוע, ביום שישי, יעלה אחד מגדולי הדור אל קבר רחל. כל שבוע, בלי לדלג על אף שבוע, בעזרת השם. במשך שנה שלמה, בקיץ ובחורף, באביב ובסתיו. שנה שלמה, כל יום שישי, בקביעות - - -

ושם, בקבר רחל, בערב שבת, יתפלל עלינו גדול הדור. יעתיר בעד השמות, ויזכיר אותם אחד לאחד. כל שם ותפלתו ובקשתו, כל שם והצורך שלו, כל שם ושם והרגשות והענינים הקשורים אליו. 

לא צריך לספר לנו שקבר רחל הוא שער-שמיים. כל אחד שהיה שם מרגיש זאת בעצמו. קבר רחל הוא לא רק שער שמיים אלא גם שער הלב, כי גם הלב שלנו נפתח שם לרווחה. כל הכאבים עולים, כל הדמעות, כל הבכי שעוד לא נבכה. 
ובקבר רחל, כל השנה כולה, עומד השליח של קופת העיר ומתפלל עבור התורמים. מזכיר את השמות בזה אחר זה, שם אחר שם ותפילתו ובקשתו וכאביו.גם השמות שלנו שם, אבל עכשו זה לא רק הוא. 
עכשו, כל יום שישי, יעלה גדול אחר בישראל, ויתפלל עלינו במיוחד. יעתיר עלינו, יבקש, יפציר. 
ואמא רחל תשמע, וגם היא תעלה למעלה. תעלה אתה את כל התפילות ואת כל הבקשות, ותבקש מהשם יתברך שייעתר להן. 
וכשגדולי ישראל מבקשים ומתפללים, ואמא-רחל מעלה את התפילות למעלה, ומבקשת אותן מהשם – מה תהיה התוצאה?

•••
אז כן. צפויה לנו שנה אחרת, בעזרת השם. צפויה לנו שנה שבה כל שבוע מחדש, ביום שישי, יעלה אחד מגדולי הדור אל קבר רחל, ויעתיר שם עלינו. על הילדים שלנו. על היקרים לנו. על הפרנסה שלנו, על השלום-בית שלנו, על השידוכים, על כל דבר שאנחנו זקוקים לו. 
בכל יום שישי, כאשר שבת המלכה פורשת את כנפיה ומתכוננת לרדת על היקום, ברגעים כאלה שהים נח מזעפו וגם במלכותא דרקיע מתכוננים לבוא שבת, היום הגדול מכל הימים – בדיוק אז יעלו השמות שלנו, במתינות, בסבלנות, בפרטות, בכוונה גדולה, מפיו של אחד מגדולי ישראל...
טוב אינסופי, כל שבוע מחדש!

החל מיום פטירתה של רחל אמנו בי"א חשוון, שאז יערך מעמד התפילה הראשון, על ידי מרן הגר"י פישהוף שליט"א בהתרגשות עצומה ובסילודין, ועד יום שישי האחרון לשנת תשע"ט, בכל אחד מימי שישי, כל שבוע כל שבוע, יערך מעמד נוסף על ציונה של רחל אמנו. יערכו את המעמדות גדולי הדור, חברי מועצגה"ת, גדולי האדמו"רים וראשי הישיבות. 
וכל אחד מהם, בעזרת השם, יתפלל על כל שם ושם, באריכות ובפרטות, כדי שיעלו השמות לפני השם, ותפילתכם תתקבל באהבה, ברחמים וברצון.

כל שבוע, כל שבוע, באופן קבוע. כל שבוע ביום שישי, ערב שבת קודש, אצל אמא רחל. כל שבוע יתפללו על השבוע שעומד לבוא, שיהיה בטוב, בחן ובחסד וברחמים, מלווה בשמירה, בהצלחה, בבריאות איתנה, בסיעתא דשמיא ומעוטר במתנות חינם מידו הגדולה והרחבה של השם יתברך. 

לא נפסיד את התפילות הללו