דילוג לתוכן דילוג לתפריט תפריט נגישות

41 יתומים הנישאים בחודש אב

מרן הגה"צ רבי אלימלך בידרמן שליט"א באמירה מיוחדת ונדירה: כל התורמים ל"קופת העיר" סך 410₪ עבור 41 היתומים שמתחתנים בחודש אב, יזכו בס"ד בזכות הצדקה לרוות נחת מכל צאצאיהם בהצלחה מופלגת בזמן הבעל"ט

השערים של זמן קיץ נסגרים לאיטם, וכבר הפנים מועדות אל הזמן הבא, הזמן "זמן אלול". כל אחד מילדינו יתחיל בעזרת השם בזמן אלול – את שנת הלימודים הבאה, ואין כמו הצעד הראשון כדי לקבוע את איכותה של השנה כולה.

הבחורים כבר עסוקים מעל הראש בעניני חברותות. הבנות עסוקות בניחושים מי תהיה המורה בשנת הלימודים הקרובה, ליד מי הן תשבנה, והאם החברות הטובות עוד תהיינה שייכות להגדרה הזאת, גם כאשר המורה תעביר מקומות...

ה'זמן הבא' הוא משאת עינינו. בזמן הבא עשויות הבעיות הנוכחיות להפתר, והלוואי ואמן שלא תצוצנה בעיות חדשות.

וכמו כל ההורים, גם אנחנו מתפללים כבר מעכשו על הזמן הבא. אנחנו יודעים כמה המון תלוי בו, אנחנו יודעים כמה כאבי לב ועגמות נפש הוא עלול לחולל, אנחנו יודעים כמה אפשר להיבנות ממנו, בעזרת השם.

ולתוך הייחולים הנסתרים האלה שלנו – אנחנו פוגשים, בהפתעה ובהשתאות, את ברכתו-תפילתו המיוחדת של המשפיע הדגול מרן הגה"צ רבי אלימלך בידרמן שליט"א לתורמים עבור חתני אב...

"התורמים 410 ש"ח עבור 41 היתומים המתחתנים בחודש אב, יזכו בזכות הצדקה לרוות נחת מכל הצאצאים, בהצלחה מופלגת בזמן הבא עלינו לטובה".

כל כך אנחנו מבקשים על הצלחה בזמן הבא... ומרן הגה"צ רבי אלימלך בידרמן שליט"א מברך אותנו בהצלחה מופלגת, לא סתם הצלחה. לא סתם שינויים כאלה, שנחפש מה טוב בהם. הצלחה מופלגת היא הצלחה מוכחת, היא הצלחה בולטת, היא הצלחה שאין עליה עוררין... הצלחה מופלגת לזמן הבא – ולמי?

לכל צאצאינו...

כמו מתוך הלב שלנו, מתוך הכמיהות שלנו, מתוך השאיפות והתחינות – הוציא מרן הגה"צ רבי אלימלך בידרמן שליט"א את הברכה המיוחדת שלו.

התורמים לחתנים של חודש אב יזכו בזכות הצדקה לרוות נחת מכל הצאצאים, בהצלחה מופלגת בזמן הבא עלינו לטובה - - -

כן!!!

נזכה לרוות נחת מכל הצאצאים. נזכה לראות את כולם הולכים בדרך השם, לומדים יפה, מתקדמים, מתנהגים טוב לחברים, שמחים. הרי זו הנחת שלנו... לראותם צומחים להיות אילנות מלאי שפע...

לכולם, גם לשלמה וגם לדוד, וגם לחני וגם למאיר, גם לשרי הקטנה ואולי גם לשמוליק התינוק – לכולם תהיה הצלחה מופלגת בזמן הבא... לכולם, לכל אחד ואחד מהם.

אנחנו יכולים לתת אותה לכולם, את ברכת ההצלחה המופלגת בזמן הבא. יכולים לתת אותה לכולם – ולזכות לראות מכולם נחת!

איזה אושר זה.

איזו הקלה עצומה יש בלפתוח את זמן אלול עם הברכה המיוחדת הזאת, מפיו של מרן הגה"צ רבי אלימלך  בידרמן שליט"א, ולדעת שצפויה לנו שנה של נחת, ולכל אחד מהילדים שלנו צפויה הצלחה מופלגת בזמן הבא עלינו לטובה - - -

בכמה כסף אתם מוכנים לקנות ברכה כזאת? כמה כסף תחסכו אם תהיה לכם ברכה כזאת, ולא תצטרכו להוציא מאות או אלפי שקלים על תקלות שמתרחשות לא אחת בקרב ילדים? כמה דליים של דמעות וכמה נהרות של עגמות נפש ייחסכו עם הברכה המופלאה הזאת?

ויש לנו את הזכות לקבל את הברכה הזאת כי תרמנו... כי פתחנו את הלב ואת הארנק ואיפשרנו לארבעים ואחד (!!!) זוגות צעירים וחסרי כל לגשת לחופתם בשמחה גדולה...

אין זכויות רבות שהן גדולות מאלה, בעולם. כל זוג צעיר כזה, יתומים או שמצבם חמור מיתומים, יזכו החודש לבנות בית חדש. בית לשכינה. מקום שבו הם יוכלו לחיות סוף סוף בתנאים סבירים, באהבה ואחווה ושלום ורעות. כל זוג צעיר כזה עבר, שניהם או אחד מהם, דרך ארוכה ארוכה עד הגיעו לרגע הזה. קשה לתאר כמה סבל, כמה בדידות, כמה צער יכול לשאת ילד, עד הגיעו לשלב של הקמת בית בישראל.

וסוף סוף הגיע הרגע, ואין כל. וכשאנחנו פותחים את הלב ומעניקים ממה שיש לנו, ממה שברכנו השם, מהמעט שיש עבור המשפחה שלנו  -לילדיו של השם יתברך, אין ספק כי התרומה שלנו מחוללת רעש עצום בשמיים, ותפילתו של מרן הגה"צ רבי אלימלך שליט"א עלינו  - תכנס למקום הגבוה הראוי לה, ומשם תפתח את ברזי הישועה.

תרומה לחתונות יתומים אינה 'סתם תרומה'. היא זכות להכנס לתוך רגע קריטי, שבו צער ושמחה מתנדנדים על כפות המאזניים, ולהכריע אותם לשמחה. תרומה לחתונות יתומים היא תרומה שמגדילה את עם ישראל ומעמידה בתים חדשים להשם ולתורתו – ואנחנו זוכים לקחת בה חלק.

והברכה המופלאה הזאת – היא התוצאה...

נחת מכל הילדים שלנו, והצלחה מופלגת בזמן הבא עלינו לטובה!