דילוג לתוכן דילוג לתפריט תפריט נגישות

מרן הגה"צ ר' שמעון גלאי נוסע בשליחות ובהדרכת רשכבה"ג מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א להעתיר ולהביא ישועות לחשוכי בנים בבית האשה השונמית

ליד עפולה, בטבורו של הכפר הערבי סולם (שונם), עומד לו בית ישן ורעוע. אין כמעט גישה אל הכפר ואין גישה אל הבית. ומי שרוצה בכל זאת להגיע - צריך להכנס למושב “מרחביה״ - שם ישנו כביש עפר תחוח ומוזנח. הרכב יקפץ על האבנים הלא ישרות, ויתקדם עד שיגיע אל תוככי המקום: סולם. 
בלב ליבו של הכפר, עומד המקום הפלאי הזה, עומד ומחכה לנו, בית האישה השונמית. 
ויהי היום, הנביא אלישע שולח את גיחזי אל האישה לשאול אותה במה היא רוצה להתברך. ושם, על אדמת שונם, חצב הנביא את הנס, השמיע ברמה את הבטחתו הקדושה וברך אותה בבן שיאיר את עיניהם של ישראל.
והיתה זו נבואה שנספגה בקירות ונחרטה לנצח באוויר של שונם. היתה זו נבואה שנמסרה עד סוף כל הדורות, עד שנת תשע״ח. היתה זו נבואה שדיברה אל כל אמא ואמא ששמה יזכר כאן. 
כי כך היו מילות הנביא: “לַמּוֹעֵד ... כָּעֵת חַיָּה אַתְּ חֹבֶקֶת בֵּן ...״. 

 

למועד הימים, אמא, גם את זוכה. גם את תזכי לרגע העצום הזה, לחבוק בזרועותיך הכמהות ילד יהודי, לזכות לגדל אותו לשמו ולכבודו. 
נביא גוזר, והקב״ה מקיים. שם בשונם נפתחו השמים מעבר לגדר הטבע, איפה שנגמרו כל הסיכויים, כשכולם כבר פסקו מלהאמין – שם קרה הנס. נס שהופך את המציאות. שם נפתחו הצינורות. 
ונשארו פתוחים עד היום הזה. לבקש - ולקבל. לקוות – ולחבוק. נשארה שם הברכה חצובה זה אלפי שנים.
כאן בשונם, שלח מרן הסטייפלער זיע"א, מאות זוגות להתפלל ולהוושע. 
כאן בשונם, התפלל לפני 6 שנים, בתמוז תשע"ב, רשכבה"ג  מרן שר התורה רבנו הגר"ח קנייבסקי שליט"א, וכל הזוגות שהגיעו איתו נושעו.
לכאן לשונם, הוא שולח את תלמידו, הגה"צ בעל התפילה מרן הגר"ש גלאי שליט"א אשר פתוחים לפניו שערי שמים, אשר מעתיר, מידי שנה בשנה, במשך שעות ארוכות, וקורא בבכיות נוראות שם אחר שם בפרטות להוושע בזש"ק, ובס"ד הרבה מאוד זוגות זכו לישועה.
ולכאן לשונם- הוא מגיע גם השנה, בכ"חתמוז תשע"ח.
למועד הזה, אמא, אתם חובקים